AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Powrót

Akcja sadzenia pamiątkowych drzew Nadleśnictwa Ośno Lubuskie oraz Gmin: Słońsk, Górzyca i Ośno Lubuskie

Akcja sadzenia pamiątkowych drzew Nadleśnictwa Ośno Lubuskie oraz Gmin: Słońsk, Górzyca i Ośno Lubuskie

Pomysł realizacji projektu stworzył Polak mieszkający na co dzień w szwajcarskiej Lozannie. Kilka miesięcy temu pozytywnie zainteresował nim Ministerstwo Środowiska. Temat – „jedno dziecko, jedno drzewo”, łączy misję Lasów Państwowych, którą jest ochrona przyrody z misją działalności na rzecz społeczeństwa - mówi Małgorzata Golińska, wiceminister środowiska.

Pilotażową akcję sadzenia „Jedno dziecko - jedno drzewo” rozpoczęli leśnicy ze szczecineckiej dyrekcji Lasów Państwowych.

Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie akcja została zapoczątkowana 14 maja br. sadzeniem w Cerkwicy (teren Nadleśnictwa Gryfice). Sadzenie odbyło się w ramach uczczenia jubileuszu 95-lecia istnienia PGL LP. Posadzonych zostało 95 dębów, w tym: jeden Dąb niepodległości – poświęcony przez Papieża Franciszka, jak również dęby posadzone przez rodziców nowonarodzonych dzieci.

 

Główne założenia akcji:

  • Upamiętnienie ważnych wydarzeń w historii Polski i Lasów Państwowych, w tym jubileuszu 95-lecia istnienia Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe - znakiem pamięci będą drzewa, sadzone przez rodziców, którym urodziło się dziecko w terminie od stycznia do końca sierpnia br.
  • Projekt będzie realizowany w Nadleśnictwie Ośno Lubuskie w drugiej połowie października br.
  • Drzewka będą sadzone na terenach poza lasami należących do samorządów.

 

Zapraszamy wszystkich rodziców z terenu Gminy Ośno Lubuskie, Górzyca i Słońsk, którym w 2019 roku urodziło się dziecko, do posadzenia pamiątkowego drzewa podpisanego imieniem i datą urodzenia dziecka. Zgłoszenia należy składać w urzędzie gminy do 27 września br.

Termin i miejsce:

18 październik 2019 roku, godz. 14:00

Górzyca, przy ul. Lipowej

19 październik 2019 roku, godz. 10:00

Ośno Lubuskie, przy ul. Sportowej

24 październik 2019 roku, godz. 15:00
Słońsk, przy ul. 3 Lutego