AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Wróć do pełnej strony
Powrót

Międzynarodowy Dzień Inwalidy w Ownicach

Międzynarodowy Dzień Inwalidy w Ownicach

Co można robić w piękna słoneczną sobotę? My na przykład wzięliśmy udział w super imprezie mającej na celu pomoc osobom niepełnosprawnym.

Międzynarodowy Dzień Inwalidy zorganizowany przez Koło Łowieckie „Dzik” w Słońsku to impreza objęta Patronatem Honorowym przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Panią Elżbietę Rafalską i Przewodniczącego Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego dr Lecha Blocha.

Impreza, która odbyła się w Ownicach zgromadziła bardzo wielu uczestników z całego regionu a także z Niemiec. Przyjechało wiele grup osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami oraz wielu gości.

Dla uczestników przygotowano różne zabawy prowadzone przez animatorów, stoiska Kół Łowieckich gdzie można było także spróbować wyrobów z dziczyzny, a także sprzęt bojowy Wojska Polskiego z Wędrzyna, w tym „Rosomak”, do którego można było wejść.

Nasze stoisko edukacyjne także cieszyło się sporym zainteresowaniem. Zadania i konkursy o tematyce leśnej i ochronie przyrody były sporą atrakcją dla uczestników spotkania.

Cieszymy się bardzo, że nasze Nadleśnictwo mogło wesprzeć i wziąć udział w tak ważnej imprezie.

Tekst: Joanna Bujak-Greszta