Bieganie

Bieganie to dziś, obok jazdy na rowerze, najpopularniejszy sport uprawiany przez Polaków.

Geocaching

Marzyliście w dzieciństwie o poszukiwaniu skarbów, niczym bohaterowie powieści Roberta L. Stevensona czy filmów o dzielnym Indianie Jonesie? Jeśli dodatkowo uważacie, że poszukiwanie może być ciekawsze niż sam skarb, to geocaching jest czymś dla was.

Jazda konna

Już ponad 7 tysięcy kilometrów tras konnych wyznaczyły Lasy Państwowe dla miłośników wypoczynku w siodle.

Narciarstwo biegowe

O ile skoki narciarskie to sport dla wyczynowców, to biegać na nartach może prawie każdy. A leśne ścieżki wydają się do tego wręcz stworzone.

Nordic walking

Nordic walking to prawdziwy fenomen, jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce i Europie, młodszy niż większość osób go uprawiających.

Psie zaprzęgi

Błękitne niebo. Wzdłuż drogi stoją rzędy drzew w białych czapach. Spod płóz sanek, ciągniętych przez dwie pary puszystych psów, pryskają w górę kawałki zmrożonego śniegu. Człowiek stojący na sankach krzyczy w niezrozumiałym języku. To nie jest obrazek z dalekiej Laponii, ani ekranizacja książki Jacka Londona, ale coraz częstszy widok w naszym kraju.

Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Ekosystemy Referencyjne

Ekosystemy Referencyjne

Zgodnie z Krajowym Standardem Gospodarki Leśnej FSC® w Polsce (kryterium 6.5.; wskaźnik 6.5.4.), podejmujemy działania w celu aktualizacji ( w związku z wprowadzeniem nowego Planu Urządzenia Lasu) i wyznaczenia, w zasięgu zarządzanych gruntów, ekosystemów referencyjnych na siedliskach leśnych.

Przedmiotem konsultacji jest wykaz i lokalizacja zaktualizowanych kompleksów leśnych spełniających kryteria ekosystemów referencyjnych. Dane te zostały zestawione w formie tabeli „Wykaz zaktualizowanych ekosystemów referencyjnych w Nadleśnictwie Ośno Lubuskie” (plik do pobrania) oraz zobrazowane na „Mapie zaktualizowanych ekosystemów referencyjnych w Nadleśnictwie Ośno Lubuskie” (plik do pobrania).

Opinie, uwagi oraz propozycje w ramach konsultacji prosimy przesyłać pocztą tradycyjną na adres – Nadleśnictwo Ośno Lubuskie, ul. Rzepińska 11, 69-220 Ośno Lubuskie lub drogą elektroniczną – adres e-mail: osno@szczecin.lasy.gov.pl, na formularzu zgłoszeniowym (plik do pobrania) w terminie do dnia 30 maja 2025 r.

Osobą do kontaktu w sprawie jest Agata Wawryszuk – tel. stacjonarny 95 757 74 00, tel. komórkowy 663 897 529, e–mail: agata.wawryszuk@szczecin.lasy.gov.pl.