Back

MINI TRIATHLON

III Mini Triathlon w Ośnie Lubuskim

W dniu 23 sierpnia 2014r. w Ośnie Lubuskim odbył się III Mini Triathlon, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Morsy Ośno Lubuskie", pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Ośno Lubuskie. Triathlon rozpoczęto w samo południe na Amfiteatrze przy Jeziorze Reczynek.

Spośród uczestników, którzy po przepłynięciu 400 metrów, przejechaniu na rowerze 12,5 km, pokonali ostatni dystans triathlonu - 2,5 km biegu, aby znaleźć się ostatecznie na mecie, wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

12,5 kilometrowa trasa rowerowa biegła drogami leśnymi Nadleśnictwa. Pracownicy nadleśnictwa wraz z rodzinami pilnowali porządku na trasie oraz pomagali przy organizacji imprezy, zachęcając do aktywnego spędzania czasu na terenie Lasów Państwowych.

Trzeba zaznaczyć, że zwycięzcą w kategorii mężczyzn do 39 lat został Szymon Klimkowski - zaprzyjaźniony z naszym nadleśnictwem. W kategorii mężczyzna powyżej 39 lat I miejsce zajął Krzysztof Sadowski. Spośród kobiet w grupie do 39 lat na najwyższym stopniu podium stanęła Aleksandra Bycka, a w grupie kobiet powyżej 39 lat triumfowała Sylwia Biernacka.

Na zwycięzców Triathlonu czekały ciekawe nagrody ufundowane przez organizatorów i sponsorów.

Tekst: Joanna Bujak