Asset Publisher Asset Publisher

Back

Wręczenie Kordelasa Leśnika Polskiego

Wręczenie Kordelasa Leśnika Polskiego

W dniu 01.03.2021 w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się uroczyste wręczenie Kordelasa Leśnika Polskiego Panu Julianowi Czak – emerytowanemu pracownikowi Nadleśnictwa Ośno Lubuskie. Wręczenia dokonali: Dyrektor RDLP w Szczecinie Andrzej Szelążek, Zastępca Dyrektora RDLP w Szczecinie Krzysztof Sielecki i Nadleśniczy Nadleśnictwa Ośno Lubuskie Sławomir Borzyszkowski.

To najwyższe branżowe wyróżnienie zostało nadane przez Dyrektora Regionalnego Lasów Państwowych w Szczecinie na wniosek Nadleśniczego Nadleśnictwa Ośno Lubuskie za długoletnią służbę  i wyjątkowe zaangażowanie w wykonywaniu obowiązków służbowych i działalności społecznej.

Pan Julian urodził się w 1926 roku w Wicynie koło Lwowa i po bardzo ciężkich doświadczeniach wojennych powrócił do Polski i osiadł w okolicach Lemierzyc. Pracę zawodową w lasach rozpoczął w 1946 roku jako manipulant i kontynuował ją na różnych stanowiskach - odszedł na emeryturę w 1988 roku ze stanowiska leśniczego Leśnictwa Muszkowo, na którym był zatrudniony od 1953 roku. Obecnie mieszka w Gorzowie Wielkopolskim pod opieką najbliższej rodziny i cieszy się dobrym zdrowiem.

Dziękujemy Panie Julianie i życzymy  Panu jeszcze wielu wspaniałych  lat.