Web Content Display Web Content Display

OBIEKTY EDUKACYJNE

  1. Nadleśnictwo posiada na terenie szkółki leśnej ścieżkę oraz salę edukacyjną. Ścieżka  dostępna jest bez ograniczenia dla wszystkich chętnych, którzy chcą bliżej poznać budowę i funkcjonowanie ekosystemów leśnych. Sala edukacyjna znajduję się w budynku na szkółce leśnej. Wyposażona została w spreparowane zwierzęta, ptaki i owady, tablice poglądowe i inne pomoce oraz sprzęt multimedialny służące do edukacji leśnej. Przeprowadzane są tam prelekcje, pogadanki, konkursy i prezentacje multimedialne.

 

  1. Druga ścieżka edukacyjna, zwana Leśną Klasą , usytuowana jest nad jeziorem Żabiniec. Oprócz ścieżki edukacyjnej znajduje się tam miejsce do uprawiania czynnego wypoczynku. Jest tam boisko do siatkówki plażowej, stół do ping ponga, miejsce do palenia ognia oraz wigwam.

 

  1. Ścieżka przyrodniczo- edukacyjna „Szlak dzięcioła” biegnie drogą leśną wzdłuż rzeki Postomii, przez dwa rezerwaty: „ Lemierzyce” i „ Dolina Postomii”. Rozpoczyna się ona w miejscowości Słońsk a kończy w miejscowości Lemierzyce przy leśniczówce. Szlak ten jest bardzo urozmaicony – znajdują się na nim między innymi liczne nory bobrów oraz powalone drzewa, które czasami stanowić mogą naturalne przeszkody. Ścieżka wyposażona jest w tablice edukacyjne, wiatę oraz punkt widokowy, które zostały wybudowane w 2019 r. w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, według projektu pod nazwą: "Zrównoważona turystyka na obszarach Natura 2000 w nadleśnictwach: Dębno, Międzyzdroje, Myślibórz, Ośno Lubuskie i Trzebież".